Techniki pracy z dziećmi zagrożonymi uzależnieniem od smartfona, gier i telewizji

language Polski
workspace_premium Certyfikat
live_tv Szkolenie online
Szkolenie zawiera:
smart_display Czas trwania: 1 miesiąc
all_inclusive Dostęp dożywotni
dvr Case study
workspace_premium Certyfikat ukończenia
179 PLN
161.10 PLN
Najniższa cena z 30 dni przed promocją: 145,53 zł netto

Certyfikat

Poświadczający ukończenie kursu

Jesteśmy dumni z tego, że nasz kurs daje uczestnikom możliwość zdobycia certyfikatu potwierdzającego zdobyte umiejętności i wiedzę. To ważne osiągnięcie, które może pomóc w rozwoju kariery i otwierać nowe możliwości zawodowe.

Jakie materiały edukacyjne otrzymasz, jeżeli kupisz kurs?

east 120 min. nagrań z udział ekspertów
east Ćwiczenia do wykonywania
east Ulotki ostrzegające, lista dobrych praktyk i lista gier/zabawek, na które należy uważać
east Dostęp 24/7
east Case study
east Certyfikat

Po ukończeniu kursu

  • dowiesz się, dlaczego gry wyzwalają w dzieciach tak duże emocje,
  • ustalimy, jakie objawy i zachowania dziecka powinny budzić niepokój, jaką rolę odgrywają w tym rodzice i ich czas poświęcony na relacje z dzieckiem,
  • dowiesz się, jakie mogą być skutki nadmiernego użytkowania sieci,
  • poznasz skuteczne strategie dyscyplinujące,
  • zwiększysz swoje zaangażowanie w hobby dzieci i wzbogacisz ich potencjał relacyjny,
  • wdrożysz w życie metody efektywne w pracy z przestymulowanym dzieckiem,
  • dowiesz się, dlaczego nie warto deprecjonować wpływu gier na społeczne życie dziecka i jak wprowadzić zbilansowany udział nowych technologii w jego rozwoju,
  • wyposażysz się w kompleksowy zestaw materiałów edukacyjnych, które wykorzystasz podczas zajęć w domu, w przedszkolu lub w szkole,
  • otrzymasz wskazówki, jak właściwie dobierać gry i aplikacje, którymi bawi się dziecko.

Kto prowadzi szkolenie?

dr Aleksandra Piotrowska

Wykładowczyni na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego, konsultantka dla rodziców i nauczycieli. Autorka wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich, w tym książek „Szczęśliwe dziecko, czyli jak uniknąć najczęstszych błędów wychowawczych”, „Nastolatki pod lupą”.

Aleksandra Kazimierczak

Pedagożka, trenerka umiejętności społecznych, terapeutka. Od 10 lat pracuje z dziećmi i rodzicami wspierając w rozwoju i towarzysząc w trudnościach. Prowadzi indywidualną terapię pedagogiczną oraz treningi pamięci i kreatywności, pracując też jako wychowawca w szkole podstawowej. Doświadczenie zdobywała m.in. w placówce opiekuńczo-wychowawczej, fundacjach i poradni psychologiczno-pedagogicznej. W kontakcie z dzieckiem stawia na empatię i relację.

Joanna Flis

Psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka uzależnień, psychoterapeutka systemowa w trakcie procesu certyfikacji, certyfikowana neuroterapeutka, doktorantka nauk społecznych na Uniwersytecie Szczecińskim. Od 10 lat pracuje w zawodzie psychoterapeutki, od 3 prowadzi pracownię pomocy psychologicznej. Zajmuje się popularyzowaniem wiedzy na temat zdrowia psychicznego w mediach, książkach oraz na łamach czasopism popularnonaukowych. Publikuje artykuły naukowe oraz występuje na międzynarodowych konferencjach. Od 2 lat pracuje jako trenerka i szkoleniowiec w oświacie oraz biznesie zajmując się zagadnieniem dobrostanu.

Co zyskasz, biorąc udział w kursie?

Case study

Eksperci na przykładach podpowiedzą, z czym wiążę się brak rodzicielskiej kontroli i jak zapobiec omawianym trudnym przypadkom.

Ponad 2 h nagrań!

Moduły podzielone na krótkie odcinki szybko pomogą Ci wyznaczyć granice i kontrolować dostęp do nowych technologii, a porady ekspertów pomogą Ci wdrożyć od ręki sprawdzone techniki.

Pakiet kart pracy i ulotek

Ulotki ostrzegające, lista dobrych praktyk i lista gier/zabawek, na które należy uważać. Skorzystają z nich rodzice i wychowawcy w przedszkolu i szkole – do wywieszenia w widocznym miejscu

Ćwiczenia do wykonania samodzielnie w domu

Skorzystaj z praktycznych zadań i ćwiczeń w domu – zajmą one nie więcej niż 10 min, a efekty zauważysz od razu.

Dostęp 24/7 i Certyfikat

Dostęp z każdego miejsca w dowolnym czasie – możliwość nauki we własnym tempie. Dodatkowo otrzymasz Certyfikat poświadczający udział w kursie

Program kursu:

arrow_forward_ios MODUŁ 1
- ROZWÓJ DZIECKA I ZWIĄZANE Z NIM ZADANIA RODZICÓW
arrow_forward_ios MODUŁ 2
- O ZNACZENIU ZABAWY W ROZWOJU DZIECKA
arrow_forward_ios MODUŁ 3
- ZŁUDNA KONTROLA – BŁĘDY RODZICÓW DOTYCZĄCE KONTROLI DZIAŁAŃ DZIECI I KOMUNIKACJI
arrow_forward_ios MODUŁ 4
- GRY KOMPUTEROWE – STYMULUJĄCA ZABAWA CZY NIEBEZPIECZNA ROZRYWKA?
arrow_forward_ios MODUŁ 5
- PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI DLA RODZICÓW
arrow_forward_iosDODATEK SPECJALNY
- CZYM SIĘ BAWIĆ? O ODPOWIEDNIM DOBORZE ZABAWEK DLA NAJMŁODSZYCH DZIECI

MODUŁ 1
ROZWÓJ DZIECKA I ZWIĄZANE Z NIM ZADANIA RODZICÓW

  • Wyznaczniki rozwoju dziecka.
  • Rola rodziny w kształtowaniu umiejętności społeczno-emocjonalnych dzieci - zadania i funkcje rodziców.
  • Znaczenie relacji dziecka z rodzicami.

MODUŁ 2
O ZNACZENIU ZABAWY W ROZWOJU DZIECKA

  • Zabawa jako główny rodzaj aktywności dziecka; główne rodzaje zabaw.
  • Zadania rodziców związane z zabawami.
  • Zabawki: czy są niezbędne?

MODUŁ 3
ZŁUDNA KONTROLA – BŁĘDY RODZICÓW DOTYCZĄCE KONTROLI DZIAŁAŃ DZIECI I KOMUNIKACJI

  • W jakie pułapki związane z zabawkami wpada rodzic?
  • Dziecko a świat cyfrowy - dlaczego trzeba zachować umiar co do godzin ekranowych?

MODUŁ 4
GRY KOMPUTEROWE – STYMULUJĄCA ZABAWA CZY NIEBEZPIECZNA ROZRYWKA?

  • Możliwe negatywne konsekwencje grania np. gry z gatunku survival horror, dziwne zabawki, gadżety, zainteresowanie serialami dla dorosłych typu Squid Game, możliwość kontaktu gracza z wulgarnym czy przemocowym zachowaniem.
  • Przestymulowane dziecko – jak sobie z nim radzić? Efektywne metody do pracy z przebodźcowanym dzieckiem.
  • Odczarować grę – pozytywne aspekty gier komputerowych w kontekście rozwoju dzieci.
  • Korzyści płynące z właściwego doboru zabaw.
  • Skuteczne strategie dyscyplinujące.

MODUŁ 5
PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI DLA RODZICÓW

  • Jak wprowadzić zbilansowany udział nowych technologii w rozwoju dziecka?
  • Kompetencje współczesnego rodzica: odpowiednie reagowanie, odpowiadanie na potrzeby dziecka, zdolność do krytycznej oceny zawartości gry wideo, wykorzystanie walorów edukacyjnych i stymulujących ciekawość dzieci, ochrona dziecka przed nieodpowiednimi treściami.
  • Jak i co wybierać świadomie, jak nie straszyć dzieci własną reakcją?

DODATEK SPECJALNY
CZYM SIĘ BAWIĆ? O ODPOWIEDNIM DOBORZE ZABAWEK DLA NAJMŁODSZYCH DZIECI

  • Jak właściwie dobierać gry i zabawki dla dzieci i wykorzystać ich potencjał? Korzyści i efekty korzystania z nowych mediów.
  • Propozycje gier, zabaw, lektur wartościowych, zawsze się sprawdzających (typy, nie konkretne produkty, w ujęciu korzyści dla rozwoju).

Kurs Online
  • Wiedza na światowym poziomie i ćwiczenia praktyczne.
  • Najlepszej jakości materiały merytoryczne.
  • Wygodna i sprawdzona formuła online.
  • Dostęp dożywotni.

Płatność jednorazowa

179 PLN
161.1 PLN

Course Quality Guarantee ✔

Masz pytania?

Zamówienie grupowe? Odbierz rabat! Skontaktuj się z naszym zespołem.

Potrzebujesz szczegółowych informacji?
Zapytaj jednego z naszych product managerów.

bok@forum-media.pl

Najczęściej zadawane pytania

Czy udział w kursie daje uprawnienia zawodowe?
Czy są jakieś terminy zjazdów stacjonarnych?
Czy otrzymam certyfikat po zakończeniu kursu?