57 naszych klientów wybrało ten kurs!
Dołącz do nich!

Studium: Terapia Online w pracy psychologicznej – 3 moduły

Organizacja pracy i bezpieczeństwo danych. Zasady interwencji. E-narzędzia terapeutyczne
Partner

Partner
Darmowe lekcje
Zobacz darmowe fragmenty tego szkolenia przed zakupem.
Fragment spotkania online z dr Dariuszem P.Skowrońskim
Data startu
Nabór otwarty
Czas trwania
3 miesiące
Poziom zaawansowania
Forma kształcenia
online

Aktualne realia funkcjonowania człowieka  – utrata pracy, zmiana obowiązków zawodowych, niepewność zatrudnienia, wzrost napięcia, stres i strach związany z nową codziennością oraz długotrwała izolacja społeczna i autoizolacja spowodowana pandemią sprawiły, że na całym świecie popularną, bezpieczną i sprawdzoną formą pracy z klientem stała się terapia i wsparcie psychologiczne prowadzone online.

Terapia ONLINE gwarantuje:

- dostęp do profesjonalnej pomocy osobom, które ze względu na izolację, strach przed kontaktem z innymi ludźmi oraz różnego rodzaju problemy zdrowotne nie mogą skorzystać z terapii w tradycyjnym gabinecie

- bezpieczny kontakt z klientem, przy zachowaniu najwyższych standardów etycznych oraz środków ochrony osobistej

- wyjście naprzeciw potrzebom klienta, któremu dajemy możliwość przejścia procesu terapeutycznego w jego bezpiecznej, oswojonej, własnej przestrzeni

- możliwość pracy z klientem, który zgłasza problemy, o których trudno jest mu mówić w bezpośredniej relacji fizycznej

- pełen szacunku, elastyczny i wyrozumiały stosunek do możliwości i ograniczeń czaso-przestrzennych klienta oraz do obecnej sytuacji związanej z pandemią, która może budzić niepokój w kliencie przed bezpośrednim kontaktem w gabinecie

- dostosowanie procesu terapeutycznego do zmieniającego się świata i nowego dyskursu społecznego z zachowaniem odpowiednich standardów i procedur niezbędnych w pracy terapeuty

Filmy instruktażowe
Materiały dydaktyczne
Najlepsi eksperci
Po ukończeniu kursu dowiesz się
Jak prowadzić terapię psychologiczną online dostosowaną do obecnej sytuacji społecznej? – praktyczne wskazówki do wykorzystania w pracy z klientem.
Przed jakimi wyzwaniami musi stanąć terapeuta w pracy online z klientem? – dostosowanie technologii oraz metod terapeutycznych do potrzeb zmieniającego się świata.
Jak dostosować dynamikę kontaktów w Internecie do możliwości terapii online z jednej strony, a indywidualnych potrzeb klienta z drugiej? – przełożenie wiedzy teoretycznej na praktykę psychologiczną w pracy terapeutycznej.
Różnice i podobieństwa pracy w gabinecie online w porównaniu do gabinetu stacjonarnego – na co trzeba zwrócić uwagę, formułując kontrakt terapeutyczny?
Jakie są modele pracy krótkoterminowej online i kiedy są preferowaną formą interwencji? – przykładowe metody i techniki terapeutyczne przydatne w pracy online.
Jakie są modele pracy średnio i długoterminowej online, np. w konwencji terapii i psychodynamicznej, Gestalt, Analizy Transakcyjnej? – zastosowanie odpowiednich narzędzi podczas terapii przez internet.
Jak dbać o wysokie standardy terapii, w zakresie ochrony danych osobowych, kontraktu terapeutycznego, obowiązku terapeuty przed organami ścigania? – praktyczne wskazówki jak poinformować klienta o zachowaniu wszelkich zasad etycznych i prawnych.
Jak przygotować klienta do pracy online i stworzyć mu przestrzeń do swobodnego mówienia o własnych problemach? – techniki i metody pomocne w zrozumieniu i oswojeniu się z obecną sytuacją.
Jakie obopólne korzyści, w sytuacji pandemii, daje terapia online? – zachowanie środków ostrożności, ograniczenie kontaktów międzyludzkich, bezpieczna i nienarażająca atmosfera.
Jak budować i zamykać relację terapeutyczną i zakończyć terapię online? – praktyczne porady pomocne w rozpoczęciu i zakończeniu kontaktu z klientem.
Jakie są pułapki pracy terapeutycznej online i jak się ich ustrzec? – jak je identyfikować, jak sobie z nimi radzić i jakie scenariusze pracy wykorzystywać w praktyce terapeutycznej.
Jakie są niekonwencjonalne zastosowania narzędzi terapeutycznych przez Internet? – dostosowanie metod i technik do specyfiki pracy online z klientem oraz do nowych realiów funkcjonowania.

Zawartość kursu

Filmy szkoleniowe

3 godziny filmów szkoleniowych
Artykuły merytoryczne

6 artykułów merytorycznych
Studia przypadków

Oraz prezentacje
Zadania

Oraz testy zaliczeniowe
Dostęp 24/7

Możliwość nauki w dowolnym miejscu i czasie
Certyfikat

Zaświadczający udział w kursie

Program kursu

MODUŁ 1. CZYM JEST PORADNICTWO I TERAPIA ONLINE - ETYKA PRACY, NARZĘDZIA I METODY, UŁATWIENIA I OGRANICZENIA ŚRODOWISKA TECHNOLOGICZNEGO
✔ 1. Psychologia Internetu i dynamika kontaktów społecznych online.
✔ 2. Charakterystyka pracy psychologicznej online.
✔ 3. Zjawiska terapeutyczne w kontekście pracy online.
✔ 4. Granice interwencji terapeutycznych online.
✔ 5. Etyka i uregulowania prawne terapii przez Internet.
Film szkoleniowy nr 1 nt. Wprowadzenie do poradnictwa i terapii online.
Podstawy teoretyczne i zjawiska w psychoterapii internetowej w oparciu o literaturę przedmiotu wsparte przykładami z praktyki klinicznej.
MODUŁ 2. WYBRANE MODELE PROCESU TERAPEUTYCZNEGO ONLINE Z UWZGLĘDNIENIEM KOMUNIKACJI TEKSTOWEJ W CZASIE RZECZYWISTYM, WYMIANY E-MAILOWEJ ORAZ PRACY Z WYKORZYSTANIEM MEDIUM AUDIO-VIDEO.
✔ 1. Modele pracy krótkoterminowej, które są omawiane wraz przykładami:
wstępny kontakt online w celach rozpoznania problemu i postawienia diagnozy, a następnie przejście do pracy z klientem w gabinecie stacjonarnym,
wywiad diagnostyczny i diagnoza różnicowa,
kontakt psychoedukacyjny z wykorzystaniem korespondencji emailowej lub za pomocą kilku sesji online,
proces motywacyjny, np. model e-poradnictwa w oparciu o wymianę 4 emaili,
poradnictwo decyzyjne w modelu poznawczo-behawioralnym,
terapia krótkoterminowa w modelu poznawczo-behawioralnym.
✔ 2. Modele pracy średnio i długoterminowej:
terapia w ujęciu psychodynamicznym,
przykłady pracy w modelu Gestalt, Analizy Transakcyjnej, itp.,
terapia seksuologiczna online,
terapia par online,
zamykanie relacji terapeutycznej i kończenie terapii online.
✔ 3. Niekonwencjonalne zastosowania narzędzi terapeutycznych przez Internet:
zadania domowe,
rysunki projekcyjne,
wykorzystanie przestrzeni fizycznej klienta,
sesje w miejscach i sytuacjach nietypowych,
inne osoby i zwierzęta w przestrzeni terapeutycznej,
gry terapeutyczne,
modelowanie społeczne w czasie rzeczywistym,
wykorzystanie telefonu komórkowego w gabinecie internetowym, aplikacji komórkowych itp.
✔ 4. Dbałość o wysokie standardy terapii online, w tym zabezpieczenie dokumentacji i komunikacji klientem, specyfika kontraktu terapeutycznego online, honorarium terapeutyczne, referowanie klientów, uregulowania prawne i obowiązki terapeuty przed organami ścigania, sądu itp.
✔ 5. Przyszłość terapii przez Internet, w tym symulacje i rzeczywistość wirtualna, itp.
Film szkoleniowy nr 2 nt. Modele i narzędzia pracy terapeutycznej online. Praktyczne przykłady interwencji psychologicznych w pracy krótkoterminowej, oraz średnio i długoterminowej.
MODUŁ 3. ZJAWISKA UNIKALNE DLA PRACY TERAPEUTYCZNEJ ONLINE - STUDIA PRZYPADKÓW
1. Studium przypadku. Praca z klientem w ujęciu poznawczo-behawioralnym.
2. Studium przypadku. Praca z wykorzystaniem technik Gestalt i pracy z ciałem.
3. Studium przypadku . Praca z parą z problemem seksualnym.
4. Studium przypadku. Praca z przeniesieniem i przeciwprzeniesieniem.
5. Studium przypadku. Klient łamiący ustalenia kontraktu terapeutycznego.
6. Studium przypadku. Praca z silnymi emocjami oraz acting out.
7. Test zaliczeniowy – 10 pytań na zasadzie testu wyboru

Prowadzący

Profesor Dariusz Skowroński
Psychoterapeuta i seksuolog kliniczny, wykładowca na na Temple University Japan Campus w Tokio. Oprócz pracy akademickiej prowadzi stacjonarny oraz internetowy gabinet psychologiczny i seksuologiczny Bright Life Counseling i ma doświadczenie pracy naukowej i terapeutycznej w Polsce, Australii, Singapurze i Japonii, współpracując między innymi z Society of Sex Educators, Researchers and Therapists New South Wales w Sydney, oraz Japan Association of Family Therapy.

Kup dostęp!

Certyfikat
Dostęp 24/7 do nowoczesnej platformy
Dostęp dożywotni

Najczęściej zadawane pytania

Czy po ukończeniu kursu otrzymuję kwalifikacje zawodowe psychoterapeuty?
Nie, nie przyznajemy uprawnień zawodowych. Kurs ma charakter dokształcający. Pozwala poszerzyć i pogłębić wiedzę uczestnikom z danych obszarów tematycznych, korzystając z wiedzy najlepszych ekspertów.
Czy są jakieś terminy zjazdów stacjonarnych?
Nie, nie ma żadnego zjazdu stacjonarnego we wskazanym miejscu. Całość kursu opiera się na kształceniu online poprzez interaktywną platformę edukacyjną. Przystępując do kursu otrzymujesz wszystkie materiały, wykłady video, prezentacje w formie online.
Czy otrzymam certyfikat po zakończeniu kursu?
Tak, po zakończeniu kursu każdy uczestnik otrzyma certyfikat Europejskiego Instytutu Psychologii i Psychoterapii poświadczający udział i ukończenie kursu. Certyfikat jest dostępny w wersji cyfrowej do pobrania.
Czy do udziału w kursie potrzebny jest certyfikat psychoterapeuty?
Nie, do udziału w kursie nie jest wymagany certyfikat psychoterapeuty.

Kontakt

Edyta Żmuda
tel. 61 66 83 142
>> DO KATALOGU <<
Asystent (Online)